Nejčastěji kladené otázky - Nová omítka

Na mých nově omítnutých zdech se objevily bílé usazeniny podobné krystalkům – co dělat?

Tento jev je známý jako vykvétání – jedná se o usazeniny bílé soli, které se dostanou na povrch díky vlhkosti. Tyto krystalky naznačují, že omítka ještě není zcela suchá. Krystalky soli lze vysušit jemným nylonovým či štětinovým štětcem a místo pak pravidelně kontrolovat a postup opakovat, dokud vlhkost zcela nezmizí. Na novou omítku lze použít přípravek Jonmat Premium Contract Matt.

Pracujeme na novostavbě a nyní musíme opravit nátěry poškozené ostatními profesemi – nátěry ale nesou jasné stopy našich dodatečných zásahů a oprav – co dělat?

Opravování poškozených míst nátěru je vždycky velmi obtížná záležitost, která jen málokdy končí úspěchem. Kvalitu povrchové úpravy ovlivňuje několik různých faktorů. Problém můžou zaprvé působit odlišné šarže stejné barvy. Nebo použití štětce na opravy ploch, které byly původně natřeny válečkem – i zde je výsledkem odlišná textura a tloušťka nátěru – na světle jsou pak tato místa viditelná.

Ve většině případů je nutné – pokud jsou opravy viditelné – nanést povrchovou vrstvu kompletně znovu. Obecně pak platí, že čím tmavší odstín barvy a vyšší lesk, tím menší je pravděpodobnost úspěšného retušování poškozených míst.

Jaká nátěrová hmota je nejlepší na novou omítku?

Protože nová omítka déle vysychá, je nejlepší použít prodyšný či prostupný nátěr, jako například Jonmat Premium Contract Matt, který byl speciálně navržen tak, aby umožnil postupné odstranění vlhkosti z omítky bez narušení nátěrové vrstvy. Pokud by se na novou omítku použil pevnější a méně prostupný nátěr, mohlo by vysychání omítky vést k výskytu puchýřků na nátěrové ploše.

Natírám nově omítnutou plochu a spotřeboval jsem na první vrstvu poměrně velké množství barvy. Čím to je?

Nová omítka je velmi savá a natáhne do sebe velké množství barvy. Pomůže 10% zředění prvního nátěru čistou vodou – druhý nátěr už půjde lépe.

Bylo mi doporučeno napustit nově omítnuté zdi před nátěrem penetrací – co konkrétně bych měl použít?

Protože omítka je suchá, doporučujeme naředit první vrstvu emulze čistou vodou – přibližně 10 %. To pomůže lépe nanést první vrstvu a současně snížit savost pórů nové omítky. V žádném případě nepoužívejte takové uzavírací nátěry, které by následně ztížily aplikaci dalších vrstev barvy.

Vyhledávání produktů

Najděte správný produkt pro váš projekt výběrem z těchto možností:

Katalog

Začínáte projekt?
Najděte vše, co hledáte v našem Katalogu produktů.

Kontakty

Telefon

INFOLINKA: 800 10 10 00 Provozní doba: 8.00 – 17.00

Pošta

PPG Deco Czech, a.s. Břasy 223 338 24 Břasy Česká republika

© 2011 Johnstone´s Pa­int